Espada Webdesign

Osobní přístup, profesionalita a moderní metody – na tom stavíme naši mladou společnost z Trutnova zaměřenou na tvorbu webových stránek, internetových aplikací, e-shopů, SEO a marketingových služeb. Pojďte si o nás přečíst více!

Jsme ti praví, pokud potřebujete webové stránky jako osobní vizitku, firemní prezentaci nebo pokud potřebujete internetový obchod nebo vlastní webovou aplikaci. Tvoříme webové stránky na míru, ale zároveň rozumíme, že velká část podnikatelů pouze potřebuje on-line sdělit informace o sobě a nepotřebuje drahý špičkový high-tech web. Stejně tak se zabýváme spojenými službami jako optimalizace pro vyhledávače (SEO) a marketing (SEM), tvorba loga či vizitky. Najdete nás na našem webu.

Logo Espada Webdesign

Stále se učíme novým technologiím a vyhodnocujeme jejich vhodnost nasazení – jsme zběhlí v nejmodernějších, ale i klasických technologiích webu.

Počátky společnosti

Naši společnost Espada Webdesign s.r.o. jsme založili počátkem roku 2018. Zakladatelé jsme byli dva – Martin Pešek a Jakub Vohnoutka. Oba dva jsme trutnováci a dlouhodobě jsme plánovali se pustit do podnikání, protože máme určitou vizi a sen.

Věděli jsme, že máme co nabídnout, ale začít podnikat od píky není až tak jednoduché. Je potřeba vytvořit si zázemí, budovat si jméno, získávat kontakty, prokousat se administrativou a úřady… To znamená, že je potřeba neotálet a neodkládat nápady, a tak jsme si založili s.r.o., ve které máme oba dva stejné slovo.

Tým Espada Webdesign
Jakub Vohnoutka a Martin Pešek

Motivace a vize

Společně jsme dlouho snili o společném podnikání a důvodů bylo několik. Ve zkratce – touha něčeho dosáhnout.

Osobně věříme, že tuzemské podnikání je skutečně přínosné a je to gró úspěšného města, kraje, státu atd. Velmi se nám nelíbí označení České republiky jako montovny Evropy – chceme s tím něco dělat. Existuje pojem tzv. „smiling curve“ (volně přeloženo křivka úsměvu), který velmi zjednodušeně říká, že největší hodnoty tvoří vývoj (nové nápady a řešení) a prodej. Nejmenší hodnotu naopak produkuje samotná výroba. Taková byla naše filozofie – chceme tvořit nová řešení, chceme být jeden funkční celek. Nelíbí se nám zastávat pouze produkční článek ve smiling curve a mít tak nejmenší podíl koláče.

Vnímáme to jak celorepublikově, tak i okresně. Máme velmi rádi Trutnov – myslíme si, že je to krásné město jako žádné jiné. Nedávno jsme viděli průzkum tzv. indexu kvality života v městech (Obce v datech) a Trutnov nedostal úplně chvályhodný výsledek. O metodice průzkumu si myslíme svoje, ale pointa je, že Trutnov vnímáme mnohem pozitivněji. Stejně tak jako se toto město stará o nás, chceme i my udělat něco pro něj. Chceme, aby zde byli lidé aktivní – tvořili, realizovali své podnikatelské záměry a zároveň si přejeme, aby je ostatní podporovali. Mnoho druhů podnikání nevyžaduje velké vstupní náklady, chceme tak i motivovat ostatní, aby „se rozhoupali“.

Průřez naší tvorbou

Co se týče našeho zájmu podnikání, máme rádi technologie, zajímáme se o ně jak volnočasově, tak profesně. Vnímáme, že mnoho společností či podnikatelů se nedostatečně prezentuje (resp. neprezentuje) na Internetu. Už dnes je to velmi užitečné, v budoucích letech to bude zcela nezbytné a my chceme být součástí tohoto procesu.

Máte dobrý prodejní nápad? Pusťte se do toho a založte si e-shop. Jste podnikatel a není o Vás info online? Můžete mít více zajímavých zakázek, nové zákazníky. Co třeba takový rezervační systém? Neusnadnil by Vaše podnikání? Takovými věcmi se my zabývýme.

Standa Espada Webdesign
Standa – grafik

Technologie

Do našeho portfolia spadá samozřejmě HTML5, CSS3, PHP, JavaScript, AJAX, MySQL (popř. jiné SQL).
Pracujeme také s Apache, Node.js (a Express), Ruby on Rails a různými frameworky jako Bootstrap. Na našich webech často spouštíme redakční systémy (preferujeme WordPress), především z důvodů jednoduché uživatelské správy.

Budoucnost společnosti

Neustále se vyvíjíme a dostáváme nové nápady. Rádi pracujeme i s elektronikou, líbí se nám svět IoT (Internetu věcí – jako např. chytré domácnosti), lékařské elektroniky a další, ale nic není vytesáno do kamene. Nápady a know-how (ideálně v jednom) jsou cenná komodita, takže si je zatím necháváme pro sebe.