Kovářství Vydra

Jmenuji se Petr Vydra a provádím kovářské a zámečnické práce. Vyučil jsem se na škole v Jaroměři, jako umělecký kovář, zámečník a pasíř. Tomuto oboru se věnuji od roku 2014.

petr vydra kovářství

K řemeslu mě nejspíš přivedla paní učitelka výtvarné výchovy na základní škole. Tvrdila, že mi jde kreslení a optala se, jestli bych nechtěl zkusit talentové zkoušky na uměleckého kováře v Jaroměři. Žádný můj příbuzný se tímto řemeslem neživí, takže jsem ani nevěděl, co od toho čekat a jestli to má pro mě budoucnost. Ukázalo se, že ano.

Zde si můžete přečíst rozhovor s Petrem na Žiju TU

Co mohu nabídnout

V mé profesi se meze představivosti nekladou, jsem schopen vyrobit zábradlí jak vnitřní tak venkovní, schodiště, branky, i brány, okenní mříže nebo krbové nářadí, a stojany na dřevo. Nejčastěji asi dělám zábradlí, dělám i zábradlí z nerezu, které je dnes dost populární. Avšak každá zakázka je malinko jiná a to se mi na mé profesi líbí, jen tak mi nezevšední.

Baví mě to. Je to úplně něco jiného, než být jen zaměstnanec, i když je to o dost složitější. Vidím v tom větší budoucnost, než být celý život zaměstnán ve fabrice.