Látky Maroli

Naše kamenná prodejna představuje široký sortiment látek, textilní galanterie, knoflíků, stužek, mašlí, nití, pomůcek pro patchwork a jiné tvoření. Na své si přijdou i švadlenky, které šijí textilní hračky. Nabízíme syntetickou výplň do hraček, panenek a textilních zvířátek.

látky maroli olga lešáková

S kamarádkou Martou Homolovou jsme si před sedmi lety založily e-shop s látkami a výdejnou o prostoru 3×3 metry. Teď jsme již na třetím místě, kde máme větší prostor k podnikání.

Olga Lešáková, majitelka obchodu

Od mládí jsem se věnovala ručním pracím, i když zaměstnání jsem měla úplně jiné. Celý život jsem strávila v kanceláři jako účetní, ale ruční práce mě zajímaly už od malička. Tehdy mě k nim přivedla moje babička. Pletla jsem a háčkovala pro zábavu, později se z toho stalo nutnost, kdy jsem šila pro své děti, protože tehdy toho moc nebylo a poté, když už to nebylo nutné, jsem se k tomu vrátila čistě jako ke koníčku.

Časem se z toho vyvinulo to, co dělám teď. Mám svůj krámek a účetnictví se již nevěnuji. Na plný úvazek se věnuji svému obchůdku spolu s ručními pracemi.

Je to určitě více časově náročnější než zaměstnání, kdy ráno přijdete do práce, odpracujete si svých osm hodin a domů jdete s čistou hlavou. Pořád tím žiju. Je to trochu jako mé dítě, které jsem si „vypiplala“ od plenek a neumím si představit, že bych se toho měla někdy vzdát.

Co dále můžeme nabídnout

Dále nabízíme to nejdůležitější – osobní kontakt. Nabízíme odborné poradenství začínajícím švadlenkám patchworkářkám. Seznámíme Vás s pomůckami, které pro své hobby nezbytně potřebujete.

Zde si můžete přečíst rozhovor s paní Olgou Lešákovou