Kniha An(n)a od Sáry Báchorové vychází

Před delší dobou jsem zde psal o Sáře Báchorové, slečně z Trutnova, která se skrze knižní crowdfundingový portál Pointa snažila vydat svůj vlastní román. Kniha vychází 2. prosince.

Knihu An(n)a můžete zakoupit na portálu Pointa.cz

Chci psychická onemocnění zbavit nálepky „tabu“, podpořit mladé lidi a mám v plánu vydat i další knihy, které se budou týkat i jiných problémů – bipolární poruchy, hraniční poruchy osobnosti, OCD, drogové závislosti.

Sára Báchorová

Anna má skvělé rodiče, koníčky, spoustu přátel, první lásku. Jenže její idylku naruší Ana. Není to nová kamarádka, ale anorexie, která ji postupně proměňuje v hromádku neštěstí. Její život ovládne jídlo a počítání kalorií. Ana s sebou navíc přináší bulimii, deprese, lži a izolaci od okolí. Kniha čerpá ze skutečných událostí a nabízí autentický pohled na poruchy příjmu potravy.

Kniha je založena na osobních zkušenostech mě samotné. Vzpomínky, zápisky v deníku i rozhovory čerpají ze skutečných událostí a hlavní hrdinka má autobiografické prvky. Prostřednictvím příběhu mladé Anny se snažím ukázat, jak jednoduché je spadnout do poruch příjmu potravy (PPP) a kam až to může zajít. Navíc Anna, hlavní hrdinka, vede s anorexií a bulimií dialogy. Pro čtenáře je tak jednodušší si představit, jak PPP fungují, co s sebou přinášejí, co se člověku honí hlavou.

Sára Báchorová