Kniha An(n)a od Sáry Báchorové

Podpoř vydání románu An(n)a pojednávajícího o anorexii a o tom, jak dokáže tato nemoc člověka postupně zničit z pera dívky, která si sama prošla peklem.

Anna byla veselá dívka se spoustou kamarádů, skvělými rodiči, zájmy, našla svoji první lásku… Její idylku naruší Ana (anorexie), se kterou vede spoustu dialogů. Ze šťastné dívky se pomalu stává hromádka neštěstí. Přichází o přátele, hádá se se svým partnerem a její život pomalu ovládne jídlo. Počítání kalorií, lži, deprese, bulimie.

Příběh se odehrává na lavičce s výhledem na celé město, kde se hlavní hrdinka chystá spáchat sebevraždu a zároveň se zde v hlavě vrací do uplynulého roku. Každou kapitolu tak doprovází nějaká vzpomínka a v  knize najdete i zápisy z Annina deníku.

PODPOŘ VYDÁNÍ KNIHY NA POINTA.CZ


Na vydání lze přispět do 17. 7. 2019

Knihu píše Sára Báchorová z Trutnova:

Kniha je založena na osobních zkušenostech mě samotné. Vzpomínky, zápisky v deníku i rozhovory čerpají ze skutečných událostí a hlavní hrdinka má autobiografické prvky. Prostřednictvím příběhu mladé Anny se snažím ukázat, jak jednoduché je spadnout do poruch příjmu potravy (PPP) a kam až to může zajít. Navíc Anna, hlavní hrdinka, vede s anorexií a bulimií dialogy. Pro čtenáře je tak jednodušší si představit, jak PPP fungují, co s sebou přinášejí, co se člověku honí hlavou.

An(n)a ale nekončí klasicky, předvídatelně nebo nereálně šťastně…

Chci psychická onemocnění zbavit nálepky „tabu“, podpořit mladé lidi a mám v plánu vydat i další knihy, které se budou týkat i jiných problémů – bipolární poruchy, hraniční poruchy osobnosti, OCD, drogové závislosti.

O Sáře:

Jsem čerstvě plnoletá holka s dlouhou minulostí. Píšu o problémech ve společnosti, drogách, tabuizovaných tématech.

Mým cílem je rozšířit povědomí o psychických poruchách jako jsou poruchy příjmu potravy, deprese, spánkové paralýzy a další a ukázat tak lidem, jak křehká dokáže být lidská psychika. Vím o čem mluvím, mám za sebou pět hospitalizací na psychiatrii.

Co se psaní týká – ve 12 letech jsem se v literární soutěži Zlatá tužka umístila na 3. místě, a v roce 2018 jsem se umístila druhá v  literární soutěži Mensy, moje povídka vyšla ve sborníku. Být spisovatelkou je ale můj dlouholetý sen.