Běh dobrého draka 2022 pro Jáchyma startuje za méně než 50 dní

Posledního března se začalo odpočítávat posledních 50 dní do startu 4. ročníku trutnovské charitativní akce pro hendikepovaného z Trutnova a přilehlého okolí. Letošní termín běhu byl stanoven na 21. 5. 2022. Místem dění bude již tradičně Trutnovské letiště ve Volanově. Místnímu leteckému spolku Dračí Letka Trutnov patří tímto obrovský dík, neboť organizátorům i účastníkům poskytuje skvělé zázemí pro celodenní pobyt mimo domov.

„Po třech letech běhů pro holky, konečně kluk“, těší se z letošního příjemce vybraného finančního obnosu organizátor Petr Syrovátka. „Vybrat příjemce, resp. ho najít není vůbec jednoduché, pokud člověk nemá osobní kontakty, tak díky GDPR a podobným předpisům se velmi těžko dostává k informacím, kdo potřebuje pomoc. Ale za ty tři úspěšné roky jsme už v Trutnově vybudovali o akci povědomí a lidé už pomalu přichází na to, že oni sami nám mohou přes web či jiné komunikační kanály navrhnout adepta na pomoc. A také je skvělé, že i místní firmy se samy ozývají a chtějí nám pomoci! Za což jim neskutečně děkujeme!“ dodává Martina Chrástková, členka organizačního týmu.

A s jakým cílem se letos poběží? Vybrat penízky pro devítiletého Jáchyma, který miluje život, rozdává radost okolo sebe a neustále se učí a posouvá ve svých dovednostech! Jáchym se narodil se vzácným genetickým poškozením své DNA, to mu ale nebrání v tom, aby neustále objevoval krásy tohoto světa, a navíc v něm dřímá veliký duch. Jáchymovi nejvíce pomáhají dlouhodobé pobyty v Lázních Klimkovice, bohužel však pojišťovna uhradí jen opravdový zlomek toho, co Jáchym potřebuje. Budeme tedy rádi, když dorazíte 21. 5. na Letiště v Trutnově, proběhnete se po lese, dáte si dobrou baštu, která bude připravená, poslechnete si hudbu od kluků z Grepy a společně si užijeme hezký sportovní den pro dobrou věc – pro Jáchymovy „výlety“ do Klimkovic!

Registrace na závod na webu akce běží www.behdobrehodraka.cz/registrace podobně, jako příspěvky je možné posílat na transparentní účet zřízení přímo pro Jáchyma 2302065650/2010, kam by měl každý zaregistrovaný poslat svůj registrační poplatek ve výši minimálně 150 Kč. Když pošlete víc, budeme jen rádi!

Pro všechny informace sledujte web www.behdobrehodraka.cz nebo sociální sítě Facebook (@BehDobrehoDraka) či Instagram (@behdobrehodraka)!

Děkujeme, že pomáháte!
Tým Běhu Dobrého Draka