Běh Dobrého Draka 2020 – pro Lucinku, přesně za měsíc!

Mělo být dávno po všem a Lucinka Kašparová už drandit v novém kočáře, jenže Covid 19 tomu chtěl jinak. Místo původního 25. 4. 2020 se na Letišti v Trutnově-Volanově sejdeme ve velmi zajímavém a snad šťastném datu: 10. 10. 2020, abychom protáhli nejen své svaly a trochu se zadýchali, ale také, abychom pomohli Lucince a její rodině.

Běh Dobrého Draka je charitativní akce pro hendikepovaného z Trutnovska, který potřebuje naši pomoc. Chceme mu společnými silami pomoci splnit jeho sen. Při premiérovém ročníku 2019 se běželo pro Ivetu Haškovou, která po nálezu a operaci hlavy zůstala takřka odkázaná na invalidní vozík. Sama pracovala v Alzheimer centru a pomáhala jiným… Jejím snem bylo lyžovat s dcerou v Alpách. V jejím případě se ale jedná o lyžování na monoski. Loni se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 50 000 Kč, takže Iveta se mohla zúčastnit kurzu jízdy na monoski a určitě bude moci jej ještě zopakovat, a i vyrazit do vytoužených Alp.

Letos se poběží pro Lucinku, která je díky vrozené rozsáhlé kalcifikaci mozku odkázána na 100% péči rodičů a okolí. A protože toto zvídavé a bystré děvčátko pomalu ale jistě dospívá, potřebuje i větší a lepší kočár, aby mohla pohodlně dojíždět do Speciální školy v Trutnově zřízenou Diakonií Vrchlabí. „Tam je velmi šťastná. Díky skvělému kolektivu učitelského sboru tak i dětí se může dál rozvíjet jak smyslově, manuálně nebo pohybově. Ráno nás doslova honí do školy a odpoledne se jí domů nechce,“ říkají její rodiče.

Úsměv, který Lucinka dokáže rozdávat, je lékem na truchlivou náladu…

Trasy vedou po lesních a lučních pěšinkách v délkách 6, 10 a 15 km v okolí trutnovského letiště ve Volanově. 15km trasu mohou účastníci i absolvovat i na horském kole, to je pro ty, co se by se chtěli zúčastnit, ale nemohou, anebo jsou „lenoši“ a nechtějí běžet nebo jít po svých. Nejkratší trasu lze zvládnout i s kočárkem, jak se loni osvědčilo. Samozřejmě nebudou chybět ani dětské závody a pestrý program. V průběhu celého dne bude hrát trutnovská kapela Sansaband, jejíž členové poběží i závod! O rozcvičku se postará lektorka jogy Petra Janoušková. Odpoledne pak proběhne workshop techniky běhu pod vedením Martiny Chrástkové. Abyste nebyli hlady se postará Jídelna Bela a Restaurace NOR & Jednička a všichni organizátoři, kteří upečou sladké občerstvení vlastnoručně! Start dětských závodů je naplánován na 10. hodinu, dospělí vyrazí na vybranou trať o hodinu později.

Pro Lucinku byl zřízen také transparentní účet, na který je možné přispívat průběžně: 2501752875/2010. Startovné na Běh Dobrého Draka činí 150 Kč, které v plné výši putuje na právě zmiňovaný transparentní účet.

Běh Dobrého Draka je zdravý pohyb v pěkném prostředí pro celou rodinu, s úsměvem na tváři a pro Dobrou Věc!

Tým organizátorů Běhu Dobrého Draka 2020 se těší na všechny 10. 10. 2020 na Letišti v Trutnově!

www.behdobrehodraka.cz