Zapomenuté výročí

Vyprávění na soutěžní téma „Láska“ od Zdeňky Pohlové.

Vyprávění na soutěžní téma „Láska“ od Zdeňky Pohlové.

V loni pár dní před výročím jsem si říkala, čím bych své drahé polovičce mohla udělat radost. Pak mě to trklo. Koupím mu novou koženou peněženku! Tak se jeden den vydávám na náměstí v Trutnově, koukám po obchodech a nakonec v jednom nejmenovaném ji kupuji. Hrozně milé prodavačky, o tom žádná. Daly mi k tomu krásnou krabičku, aby dárek měl styl a vypadal dobře. Říkám si „to bude mít radost“. Už ji moc potřeboval, ta jeho už stoletá peněženka potřebovala vyměnit.

Přijedu domů, položím si tu tašku s dárkem do kuchyně na bar a začnu se věnovat domácím pracím. Uvařila jsem oběd a šla o patro výš dát dítě po obědě spát. Úplně mi vypadlo, že ta taška s dárkem zůstala na baru!

Přijdu dolů, manžel již doma a kouká do tašky. „Co děláš? To není tvoje,“ okřikuji ho. Hned byl celý červený, ale že prý nic neviděl, holé výmluvy! No rovnou sem mu řekla, ať si tu peněženku teda nechá, že má po překvapení.

V neděli byl den, kdy jsme měli výročí. Celý den jsem si říkal, copak si asi tak pro mě připravil, že mě pořád tak napínal. Večer si však již říkám, že na mě asi zapomněl, ale třeba ještě něco příjde.

Když jsme šli spát, bylo mi to jasné, a tak mu chvíli před spaním přeji „krásné výročí, miláčku.“ A co čekáte – on fakt zapomněl! Prý „kolikátého je?“ No konec!

O týden později mě však čekalo překvapení. No posuďte sami!