Běh Dobrého Draka již zítra!

Běh Dobrého Draka 2021 – pro Amálku se poběží v sobotu 12. 6. 2021.

V sobotu 12.6.2021 se na Letišti v Trutnově uskuteční 3. ročník charitativní akce Běh Dobrého Draka. Akce se pomalu stává tradicí, která již sahá za hranice Trutnova, i když příjemcem daru by měl být vždy hendikepovaný právě z Trutnovska. „Jsme rádi, že se akce šíří do světa, ale určitě chceme pomáhat našim trutnovským spoluobčanům. Také se do akce snažíme zapojit firmy i jednotlivce z Trutnova. A chceme nejen vyzískat finanční pomoc, pro ty, kdo to potřebují, chceme ale také motivovat lidi, aby se hýbali a dělali něco pro své zdraví,“ představuje v krátkosti celý projekt Petr Syrovátka, jeden z tvůrců celé myšlenky akce Běh Dobrého Draka.

Letos se poběží pro Amálku Holmanovou, které jsou dva roky a trpí vzácnou lissencephalií (atrofii mozečku s mikrocefalii). Původní dubnový termín byl vzhledem k situaci posunutý právě na 12. června. Navíc v tento den má Amálka narozeniny, o to více se na organizátoři na akci těší a věří, že bude minimálně tak úspěšná, jako ty dvě předcházející – pro Ivetu a pro Lucinku.

V prvním roce se pro Ivetu vybralo nádherných 50 000 Kč, a to jen a pouze během toho daného jednoho dne do kašičky. Ivetě jsme tak pomohli splnit sen lyžovat na monoski, když díky svému onemocnění je při pohybu odkázána na invalidní vozík. Pro Lucinku byl již zřízen transparentní účet, a i když se akce odehrála za ne zcela příznivých covidových podmínek na sklonku loňského podzimu, vybralo se neskutečných 105 000 Kč. „Pro Amálku byl zřízen nový transparentní účet, na kterém se od února shromáždilo už bezmála 80 tis Kč. Za což všem přispívajícím moc děkujeme. Věříme ale, že nejsme na částce konečné,“ vzkazuje David Hrůza. „Každý, kdo chce přispět, může kdykoliv poslat jakoukoliv částku na č. ú.: 2801943227/2010, kdo bude chtít běžet (jít s kočárkem či jet na kole) – věříme, že většina přispěvatelů si přijde protáhnout své tělo – by měl na transparentní účet poslat min 150Kč „startovné“, pokud zaplatí víc, budeme jen rádi,“ doplňuje Lucie Ábelová.

Doposud nebylo moc informací o tom, zda a za jakých okolností se budou moci sportovní akce rozběhnout. Nicméně opatření se postupně rozvolňují, sportovní akce se rozbíhají. Podle Mimořádného vládního opatření platného od 31.5.2021 je možné na venkovní akci účasti 150 osob. To je zřejmě dostatečná kvóta, abychom mohli uskutečnit hromadný start jak dětských kategorií (v 10.00), tak dospělých (11:00). Veškeré info najdou zájemci na webu akce v záložce Program.

Martina Chrástková za organizační tým akce Běh Dobrého Draka účastníky žádá, aby se účastníci registrovali maximálně online na: https://www.behdobrehodraka.cz/registrace „ať máme přehled, a prezentace běží jako na drátku. Při prezentaci se účastníci budou muset podle pokynů vládních nařízení prokázat „TNO“, tedy buď negativním Testem, potvrzením o prodělání Nemoci či certifikáte o Očkování.“ Na místě bude možnost otestování antigenním testem. Ohledně pravidel průběhu akce, prosíme sledujte web www.behdobrehodraka.cz či Facebook.

Těšíme se na viděnou na Letišti v Trutnově 12.6.2021!

www.behdobrehodraka.cz
www.facebook.com/BehDobrehoDraka